Moje referencje"...emisja głosu jest niezbędna dla osób zawodowo posługujących się narządem głosu..."
Pani Mgr Benigna Jaskulska, z wykształcenia wokalistka, podjęła się trudu zorganizowania w sposób interdyscyplinarny warsztatów szkoleniowych z zakresu emisji głosu w 2001 roku. Poprawna emisja głosu jest niezbędna dla osób zawodowo posługujących się narządem głosu, jak też dla wielu innych ze względów estetycznych. Warsztaty, w których osobiście brałem udział, zostały zorganizowane wzorowo i jak sądzę z dużą korzyścią dla uczestników. Wszelkie inicjatywy Pani Mgr Benigny Jaskulskiej w tym zakresie popieram.
prof. zw. dr hab. n. med. Andrzej Obrębowski
Kierownik Katedry i Kliniki Foniatrii i Audiologii Akademii Medycznej /obecnie UM/ w Poznaniu
Pani Benigna Jaskulska jest pedagogiem bardzo dobrze przygotowanym warsztatowo. Jest osobą obdarzoną wielką wrażliwością, popartą gruntowną znajomością techniki wokalnej oraz właściwej literatury muzycznej. W pracy ze swoimi uczniami wykazuje wiele niezbędnych talentów pedagogicznych, cierpliwie i precyzyjnie dokonując koniecznych, technicznych korekt. Jej rzetelność w podejściu do pracy jest godna szczególnego wyróżnienia. Reasumując pragnę podkreślić, że Pani Benigna Jaskulska dała się poznać jako wyróżniający się pedagog. Wysoko cenię Jej muzykalność, pracowitość oraz duże predyspozycje do pracy z młódymi śpiewakami.
prof. Włodzimierz Zalewski
Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstucha Bacewiczów w Łodzi
"Benigna Jaskulska jest pedagogiem bardzo dobrze przygotowanym warsztatowo..."
"... jest nieocenioną pomocą na drodze budowania osobistej kariery zawodowej jak i wizerunku firmy..."
Do pani Benigny Jaskulskiej zgłosiłam się celem usprawnienia i treningu głosowego z uwagi na potrzeby firmy i mojej pracy zawodowej.Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu zajęcia stały się ciekawą podróżą w głąb siebie; poznałam nowe możliwości mojego głosu w harmonijnej współpracy z ciałem i mentalnością. Skutkuje to coraz mocniejszym i niezawodnym w kontaktach z klientami firmy głosem, pewnością siebie. Rezultaty zawodowe zdobytych umiejętności pozwalają mi stwierdzić, że pani Jaskulska jest nieocenioną pomocą na drodze budowania zarówno osobistej kariery zawodowej jak i wizerunku firmy. Wszystkim szczerze polecam!
Monika Czerwonka
Architekt wnętrz i florysta, ARRIS STUDIO
I conducted a choral workshop in Usedom (Germany) and I could enjoy Mrs. Benigna Jaskulska presence as well as Skowronki Choir, which is trained at voice level by her. I was so impressed with the choir`s technique and vocal colour as well as general attitude that I decided to invite the Choir to visit Barcelona and do several concerts. Mrs. Jaskulska was a terrific help for me, as she was leading technicaly as well as artisticaly in the moment of major difficulty. She also performed at the final concert a lied by Karl Boehm, as a soloist, with enormous capacity and inspiration with a great and subtle voice. Such in her voice, love for music, pedagogical capacity as well as human quality, that I do commend her to your serious consideration.
Oscar Boada
conductor, Barcelona
"I was so impressed with the choir`s technique and vocal colour..."
"Ochrona głosu - interdyscyplinarne warsztaty emisji głosu..."
Skuteczną pomocą w zakresie prawidłowego rozwoju, jak również i ochrony głosu mogą służyć zaprojektowane i przez Panią Benignę Jaskulską przemyślane INTERDYSCYPLINARNE WARSZTATY EMISJI GŁOSU, obejmujące szereg - połączonych z ćwiczeniami - wykładów w zakresie dykcji, artykulacji słowa, techniki oddechu, psychicznej odporności w publicznych wystąpieniach. Mogą też poważnie wpłynąć na usprawnienie pracy w wielu dziedzinach twórczej, społecznej, nauczycielskiej czy wychowawczej działalności. Mogą się też przyczynić do usunięcia szkodliwych dla zdrowia i kultury słowa błędnych nawyków.
prof. Stefan Stuligrosz
założyciel i dyrygent Chóru Poznańskie Słowiki
Na zaproszenie naszego ośrodka, Pani Benigna Jaskulska przeprowadziła warsztaty rehabilitacji głosu, których uczestnikami byli nauczyciele różnych przedmiotów (również nauczania początkowego). Wysoko ocenili oni kompetencje i fachowość p. Benigny Jaskulskiej, podkreślając jej umiejętność przekazywania informacji - jasność, czytelność, dobry kontakt z uczestnikami warsztatów. Odpowiadał im też sposób prowadzenia zajęć - praktyczne utrwalanie omawianych zagadnień, indywidualny dobór ćwiczeń rehabilitacyjnych. Warsztaty uświadomiły nauczycielom także przyczyny własnych problemów z aparatem głosowym. Wyrazili też chęć wzięcia udziału w kolejnej edycji spotkań z Panią Jaskulską, w celu ugruntowania zdobytych umiejętności.
Barbara Bednarek
doradca metodyczny w WOM i WDK, Gorzów Wlkp.
"...warsztaty rehabilitacji głosu..."

Pozostałe referencje

Współpraca z Chórem Dziewczęcym Skowronki
Valtice Summer School of Early Music Certificate
Przeprowadzenie seminarium - warsztatów pt. Problemy emisyjne zawarte w partyturze i sposoby ich rozwiązania
Przeprowadzenie szkolenia dla dyrygentów - uczestników programu "Śpiewająca Polska"